Hitta hit

Så här når du oss

Bobergsgymnasiet
Box 116
Besöksadress: Västra Skolgatan 6
841 22 Ånge

Våra team

Expeditionsteamet

Image

Per Håkansson

Rektor

Arbetsrum: Skolexpeditionen, vid huvudentrén.
Tel arbetsrum: 0690-250 239
Mobil: 073-522 58 82
E-post: per.hakansson@ange.se

Image

Peter Elfvén

Biträdande rektor. Datakurser teknik

Arbetsrum: Skolexpeditionen, vid huvudentrén.
Tel arbetsrum: 0690-250 221
Mobil: 072-503 62 44
E-post: peter.elfven@ange.se

Image

Monica Lantz

Skolassistent

Arbetsrum: Skolexpeditionen, vid huvudentrén
Tel arbetsrum: 0690-250 212
Mobil: 073-270 27 60
E-post: monica.lantz@ange.se

Image

Pelle Haraldsson 

SYV, Studie- och yrkesvägledare

Arbetsrum: 0690-250 258
Mobil: 073-274 02 03
E-post: per-olof.haraldsson@ange.se

Image

Benny Savander

Vaktmästare

Arbetsrum: Vaktmästeriet, vid huvudentrén.
Mobil: 070-324 96 95
E-post: benny.savander@ange.se

Image

Roger Hallin

Vaktmästare

Arbetsrum: Vaktmästeriet, vid huvudentrén.
E-post: roger.hallin@ange.se

Image

Susanne Lövgren

Kommunikatör. Kurser teknik, samhälle, GC

Arbetsrum: B 43
Mobil: 072-247 50 12
E-post: susanne.lovgren@ange.se

Lärarteamet

Image

Alexander Degerbo

Svenska, samhällskunskap

Arbetsrum: B 45
E-post: alexander.degerbo@ange.se

Image

Anders Johansson

Industriteknik

Arbetsrum: Industriverkstaden
E-post: anders.johansson@ange.se

Image

Anders Ruda

Bygg och anläggning

Arbetsrum: Posthuset
E-post: anders.ruda@ange.se

Image

Anette Kempe Sundin

Introduktion 

Arbetsrum: IM
E-post: anette.kempe@ange.se

Image

Angelica Malkusson

Förstelärare YRK. Svenska, religion

Arbetsrum: B 45
Mobil: 073-089 89 51
E-post: angelica.malkusson@ange.se

Image

Anna Igelström

Geografi, IM

Arbetsrum: B 32
E-post: anna.igelstrom@ange.se

Image

Ann Sjölander

Företagsekonomi, redovisning

Arbetsrum: B 46
Mobil: 070-629 38 79
E-post: ann.sjolander@ange.se

Image

Anna-Carin Degerbo

Barn- och fritid

Arbetsrum: B 24
Mobil: 070-2082565
E-post: anna-carin.degerbo@ange.se

Image

Anna Ångman

Introduktion 

Arbetsrum: Bredvid personalrummet.
Mobil: 
E-post: 

Image

Badr Hamdani

Tyska

Arbetsrum: Minervaskolan
Tel. Minerva: 0690–250 231
E-post: badr.hamdani@ange.se

Image

Bodil Filipsson

IM, SVA

Arbetsrum: B 32

E-post: bodil.filipsson@ange.se

Image

Christopher Olofsson

El och energi

Arbetsrum: Posthuset
E-post: christopher.olofsson@ange.se

Image

Daniel Smedberg

Fordon och transport

Arbetsrum: Posthuset
Mobil: 073-089 76 75
E-post: daniel.smedberg@ange.se

Image

Eva Garcia Fornet

Spanska, engelska

Arbetsrum: B 24
E-post: Eva.GarciaFornet@ange.se

Image

Eva Pålsson

Speciallärare. Introduktion matematik

Arbetsrum: B 32
Tel: 073- 274 02 09
E-post: eva.palsson@ange.se

Image

Frank Sundberg

Samhällskunskap, historia, humanistisk samhällsvetenskaplig specialisering

Arbetsrum: B 45
E-post: frank.sundberg@ange.se

Image

Helena Bjurén

Vård och omsorg

Arbetsrum: A 23 
E-post: helena.bjuren@ange.se

Image

Helene Fägerstrand

Förstelärare HSF. Svenska, psykologi, gymnasiearbete.

Arbetsrum: B 47 
Mobil: 070-266 37 09
E-post: helene.fagerstrand@ange.se

Image

Ingrid Hugosson

Vård och omsorg

Arbetsrum: A 23 
E-post: ingrid.hugosson@ange.se

Image

Jan Hultin

El och energi

Arbetsrum: Posthuset
Mobil: 070-323 64 21
E-post: jan.hultin@ange.se

Image

Jimmy Lundgren

Fordon och transport

Arbetsrum: Posthuset
E-post: Jimmy.Lundgren2@ange.se

Image

Karin Sundström Wiklund

Specialpedagog. Barn och fritid

Arbetsrum: A 22
Mobil: 073-071 44 27
E-post: karin.wiklund@ange.se

Image

Jonas Öberg

E-sport, datakurser teknik

Arbetsrum: C32
Mobil: 073-804 96 95
E-post: jonas.oberg@ange.se

Image

Kenneth Lindström

Kurser teknik, industri

Arbetsrum:
Mobil: 070-230 65 50
E-post: kenneth.lindstrom@ange.se

Image

Margareta Nenzén

Introduktion Svenska, engelska

Arbetsrum: Bredvid personalrummet.
Mobil: 073-081 39 66
E-post: margareta.nenzen@ange.se

Image

Marie Andersson

Företagsekonomi, samhällskunskap, sociologi, rätten och samhället

Arbetsrum: B 46
E-post: marie.nilsson@ange.se

Image

Marie Zidén

Ekonomi, , juridik, UF-ansvarig

Arbetsrum: B 46
E-post: mari.ziden@ange.se

Image

Mikael Häggblom

Bygg och anläggning

Arbetsrum: Posthuset
E-post: Mikael.Haggblom@ange.se

Image

Monica Stenberg

Vård och omsorg

Arbetsrum: A 23 
E-post: monica.stenberg@ange.se

Image

Ove Danielsson

Elevassistent

Arbetsrum: B 32
E-post: ove.danielsson@ange.se

Image

Pär Evjen

Idrott

Arbetsrum: B 32
Mobil: 073-092 19 79
E-post: par.evjen@ange.se

Image

Peter Elfvén

Biträdande rektor. Datakurser teknik

Arbetsrum: Skolexpeditionen, vid huvudentrén.
Tel arbetsrum: 0690-250 221
Mobil: 072-503 62 44
E-post: peter.elfven@ange.se

Image

Robert Grundström

Matematik, filosofi

Arbetsrum: Arbetsrum: C21
E-post: robert.grundstrom@ange.se

Image

Ronny Sundin

Biologi, kemi, naturkunskap

Arbetsrum: B 48
Mobil: 070-382 92 75 
E-post: ronny.sundin@ange.se

Image

Sara Hansén

Speciallärare. IM

Arbetsrum: B 24
E-post: sara.hansen@ange.se

Image

Sara Lundin

Barn och fritid

Arbetsrum: B 24
Mobil: 072-240 56 32
E-post: sara.lundin@ange.se

Image

Sten-Erik Martinsson

Musik, matematik

Arbetsrum: A 23
E-post: sten-erik.martinsson@ange.se

Image

Susanne Lövgren

Kommunikatör. Kurser teknik, samhälle, GC

Arbetsrum: B 43
Mobil: 072-247 50 12
E-post: susanne.lovgren@ange.se

Image

Svennis Isaksen

Industriteknik

Arbetsrum: Industriverkstaden
E-post: sven-ake.isaksen@ange.se

Image

Therese Wennerberg

Matematik, naturkunskap

Arbetsrum: C21
E-post: therese.wennerberg@ange.se

Image

Ulf Dahlin

Arbetslagsledare YRK. Matematik, fysik

Arbetsrum: C 21
E-post: ulf.dahlin@ange.se

Image

Ulrika Wiklund

Introduktion SvA

Mobil: 072-451 88 23
E-post: ulrika.wiklund@ange.se

Image

Åsa Andersson

Svenska, engelska

Arbetsrum: C12
Mobil: 070-623 21 33
E-post: asa.andersson@ange.se

Elevhälsoteamet

Image

Per Håkansson

Rektor

Arbetsrum: Skolexpeditionen, vid huvudentrén.
Tel arbetsrum: 0690-250 239
Mobil: 073-522 58 82
E-post: per.hakansson@ange.se

Image

Sassa Ewing Helmersson

Skolsköterska

Arbetsrum: Vid huvudentrén.
Mobil: 070-237 46 77
E-post: Sassa.EwingHelmersson@ange.se

Image

Agneta Hollsten

Skolkurator

Arbetsrum: B 41
Mobil: 0690-250 220, 073- 092 19 79
E-post: agneta.hollsten@ange.se

Image

Pelle Haraldsson 

SYV, Studie- och yrkesvägledare

Arbetsrum: 0690-250 258
Mobil: 073-274 02 03
E-post: per-olof.haraldsson@ange.se

Image

Karin Sundström Wiklund

Specialpedagog. Barn och fritid

Arbetsrum: A 22
Mobil: 073-071 44 27
E-post: karin.wiklund@ange.se

Image

Peter Elfvén

Biträdande rektor. Datakurser teknik

Arbetsrum: Skolexpeditionen, vid huvudentrén.
Tel arbetsrum: 0690-250 221
Mobil: 072-503 62 44
E-post: peter.elfven@ange.se

ElevSTÖD

Image

Eva Pålsson

Speciallärare. Introduktion matematik

Arbetsrum: B 32
Tel: 073- 274 02 09
E-post: eva.palsson@ange.se

Image

Karin Sundström Wiklund

Specialpedagog. Barn och fritid

Arbetsrum: A 22
Mobil: 073-071 44 27
E-post: karin.wiklund@ange.se

Image

Robert Grundström

Matematik, filosofi

Arbetsrum: Arbetsrum: C21
E-post: robert.grundstrom@ange.se

Image

Sara Hansén

Speciallärare. IM

Arbetsrum: B 24
E-post: sara.hansen@ange.se

Image

Veronica Dahlin

Engelska, speciallärare

Arbetsrum: C12, 0690- 250 219
E-post: veronica.dahlin@ange.se